Historia klubu

Początki Klubu FENIX sięgają 2006 roku kiedy to grupa zapaleńców jeżdżących wspólnie na motocyklach postanowiła zorganizować się w grupę zrzeszającą aktywnych ludzi mających tą samą pasję, chcących popularyzować ruch motocyklowy, organizować wspólne wyjazdy i imprezy a także rozwijać znajomości w kraju i za granicą.
Naszym pierwszym krokiem było zaprezentowanie się innym klubom na wiosennym Kongresie 2007, gdzie wystąpiliśmy jako oddział Sokoła Chicago. Jak się nieoczekiwanie dla nas okazało istniał już klub Sokół i niestosownym byłoby występować pod tą samą nazwą. W tym czasie doszło do zmian personalnych, zostały wybrane nowe władze oraz określiliśmy szczegółowo zasady według jakich będzie funkcjonować klub. Zmieniliśmy barwy oraz ustaliliśmy aktualną nazwę sugerując się symbolem nieśmiertelności czyli feniksem. Wtedy też wyremontowaliśmy naszą pierwszą siedzibę klubu, która mieściła się w centrum Bydgoszczy i stanowiła nasze miejsce spotkań. Stale dołączało do nas coraz więcej pasjonatów dwóch kółek..

Wiosną 2008 klub motocyklowy Fenix Free Group, decyzją Zarządu Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych  został przyjęty do grona Klubów akceptowanych przez Kongres. W tym samym czasie znacznym zmianom uległo logo klubu, powstało na bazie fantastycznego obrazu przedstawiającego budzącego się do życia feniksa i pozostaje takie do dnia dzisiejszego. W roku 2009 barwy naszego logo zostały zaakceptowane przez Kongres. 

Od roku 2010 organizujemy Atomowy Zlot Motocyklowy. Nazwa wzięła się od pierwotnej lokalizacji imprezy, zlot był na przeciwatomowym bunkrze w Krąpiewie. W roku 2012 zmieniliśmy miejsce i przenieśliśmy się do Campingu „Janowo” pod Bydgoszczą. Miejscówka była urokliwa ale niestety zbyt ciasna na kolejne edycje Atomówki. Kolejnym miejscem zlotu był Ośrodek Wypoczynkowy w Nowym Jasińcu, 10km za Koronowem. Aktualnie Atomówka odbywa sie w bliskich okolicach Chełmna w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Starogrodzkim. Ponieważ impreza od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem i gorącym przyjęciem w naszym regionie dlatego kontynuujemy jej organizację i zbieramy siły na kolejną odsłonę Atomówki. 

Rodzina klubowa stale się powiększała i jeździło z nami coraz więcej osób. w 2013 roku powstały oddziały Fenix Chełmno oraz Toruń, a do klubu stale dołączały osoby z pozostałych rejonów Polski a klub Fenix Free Group przestał istnieć….

W 2013 roku Fenix Free Group przestał istnieć a w jego miejsce powstał FENIX MC POLAND. Pełni nowej energii dołączyliśmy do światowej rodziny klubów motocyklowych.

Każdy Fenix jak legendarny ptak z Etiopii, po pewnym etapie swojego życia musi spłonąć na stosie by odrodzić się silniejszy z popiołów . Tak też stało się z nami w roku 2018… koniec roku to ważne i trudne decyzje dla klubu i jego członków i mimo, że część nie przeszła tej próby to klub odrodził się silniejszy.

Pod koniec 2018 Kongres Polskich Klubów Motocyklowych postanowił nie zgodzić się z naszą koncepcją utrzymywania i szerzenia przyjaźni pomiędzy wszystkimi grupami motocyklowymi – co zmusiło nas do opuszczenia szeregów tej organizacji. Tym samym dołączyliśmy do jeszcze większej grupy – niezrzeszonych klubów motocyklowch MC w Polsce.
Był to moment, którego nie przetrwały nasze oddziały w Chełmnie i Toruniu oraz nasza siedziba ;).

Miało być o odrodzeniu ?!….. no właśnie bo… rok 2019 to

Nowy prężny oddział w USA w Ilionois. Dynamiczna rosnąca szybko grupa pasjonatów dzielących z nami pasję za oceanem.

Nowa większa siedziba.

Odnowione „stare” przyjaźnie z naszymi sąsiadami Bractwem HD.

Nowe spotkania i okazje by poznawać inne kluby MC.

Nowy rok to nowe wyzwania dla młodziutkiego pełnego sił Fenixa…

Sprawdzajcie Aktualności – tam tworzy się obecna historia 🙂