Aktualności
    Zlot
    Oddziały
    Historia
    Galeria
    Linki
    Kontakt

Facebook
Filmy z naszych imprez:  
 

 

 


Profile na FB:  

Atomowy Zlot Motocyklowy

Dzikie Party

Historia:

Początki Klubu FENIX sięgają 2006 roku kiedy to grupa zapaleńców jeżdżących wspólnie na motocyklach postanowiła zorganizować się w grupę, która będzie zrzeszać aktywnych ludzi o tej samej pasji, popularyzować ruch motocyklowy, organizować wspólne wyjazdy i imprezy a także rozwijać znajomości w kraju i za granicą.

Naszym pierwszym krokiem było zaprezentowanie sie innym klubom na wiosennym Kongresie 2007, gdzie wystąpiliśmy jako oddział Sokoła Chicago. Jak się nieoczekiwanie dla nas okazało istniał już klub Sokół i niestosownym byłoby występować pod tą samą nazwą. Przyjęliśmy do wiadomości i wyciągnęliśmy wnioski. W tym czasie doszło do zmian personalnych, zostały wybrane nowe władze oraz określiliśmy szczegółowo zasady według jakich będzie funkcjonować klub. Zmieniliśmy barwy oraz ustaliliśmy aktualną nazwę sugerując się symbolem nieśmiertelności czyli feniksem. Od tamtego czasu wyremontowaliśmy siedzibę klubu, która mieściła się w centrum Bydgoszczy i stanowiła nasze miejsce spotkań. Stale dołączyło do nas coraz więcej pasjonatów dwóch kółek.

Wiosną 2008 klub motocyklowy Fenix Free Group, decyzją Zarządu Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych  został przyjęty do grona Klubów akceptowanych przez Kongres. W tym samym czasie znacznym zmianom uległo logo klubu, powstało na bazie fantastycznego obrazu przedstawiającego budzącego się do życia feniksa i pozostaje takie do dnia dzisiejszego. W roku 2009 barwy naszego logo zostały zaakceptowane przez Kongres. 

Od roku 2010 organizujemy Atomowy Zlot Motocyklowy. Nazwa wzięła się od pierwotnej lokalizacji imprezy, zlot był na przeciwatomowym bunkrze w Krąpiewie. W roku 2012 zmieniliśmy miejsce i przenieśliśmy się do Campingu "Janowo" pod Bydgoszczą. Miejscówka była urokliwa ale niestety zbyt ciasna na kolejne edycje Atomówki. Kolejnym miejscem zlotu był Ośrodek Wypoczynkowy w Nowym Jasińcu, 10km za Koronowem. Aktualnie Atomówka odbywa sie w bliskich okolicach Chełmna w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Starogrodzkim. Ponieważ impreza od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem i gorącym przyjęciem w naszym regionie dlatego kontynuujemy jej organizację i zbieramy siły na kolejną odsłonę Atomówki. 


Rodzina klubowa stale się powiększała i jeździło z nami coraz więcej osób. w 2013r oddział Fenix Chełmno a do klubu stale dołączały osoby z pozostałych rejonów Polski.


W 2013 roku Fenix Free Group przestał istnieć a w jego miejsce powstał FENIX MC POLAND. Pełni nowej energii dołączyliśmy do światowej rodziny klubów motocyklowych.
Na chwilę obecną stanowimy liczną grupę przyjaciół, często odwiedzamy zloty w całej Polsce, staramy się ciągle rozwijać nasze możliwości i jak najwięcej czasu spędzać na naszych motocyklach.
Jeździmy kiedy tylko chcemy i zawsze kiedy możemy.